Kategorie

UWAGA PACJENCIE!

26 maja 2016 |
.. ….

Na pewno przynajmniej raz w życiu spotkała Cię dolegliwość zdrowotna zmuszająca do natychmiastowego odwiedzenia pobliskiej apteki. Czy wiedziałeś/wiedziałaś, który preparat z kilkunastu ustawionych na półce jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni?

Dodatkowo – od lekarzy, farmaceutów, a nawet z reklam coraz częściej dowiadujesz się o nowych odkryciach i doniesieniach medycznych, które sugerują poprawę jakości zdrowia poprzez przyjmowanie suplementów diety.  Dynamicznie rozwijający się sektor farmaceutyczny oferuje coraz nowsze preparaty. Który z nich wybierzesz?

 

Portal ZnajdźSwójLek24.pl powstał,
aby wyjść naprzeciw potrzebom i wątpliwościom pacjentów.

   Znajdziesz w nim bazę leków OTC (over-the-counter – bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków specjalnego przeznaczenia medycznego oraz sprzętów i akcesoriów medycznych.

  Portal ZnajdźSwójLek24.pl tworzą przede wszystkim jego użytkownicy, którzy wymieniają się spostrzeżeniami dotyczącymi skuteczności, bezpieczeństwa i opłacalności obecnych na rynku preparatów aptecznych.

  W zakładce OPIEKA FARMACEUTYCZNA możesz przeczytać artykuły stworzone pod redakcją magistrów i techników farmacji, a w dziale OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI dowiesz się, w jaki sposób samodzielnie pomóc swojemu czworonożnemu pupilowi. Dział DONIESIENIA poinformuje Cię o nowych odkryciach medycznych, dzięki czemu łatwiej zrozumiesz nadchodzące trendy lecznicze i żywieniowe.

 

ZANIM ZASTOSUJESZ JAKIKOLWIEK PREPARAT APTECZNY,
WYKORZYSTAJ 9 PONIŻSZYCH ZALECEŃ

 

 1. Zawsze czytaj dołączoną do opakowania ulotkę, która zawiera informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Poinformuje Cię ona o substancjach zawartych w preparacie, wskazaniach i przeciwwskazaniach do stosowania, środkach ostrożności związanych ze stosowaniem leku, a także interakcjach z innymi lekami, pożywieniem i alkoholem. Tylko świadome i odpowiedzialne przestrzeganie zaleceń decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.
 2. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
 3. Żaden artykuł medyczny ani encyklopedia zdrowia nie zastąpi wizyty w gabinecie lekarskim. Jeśli zauważysz, że przeziębienie, ból lub inna dolegliwość przedłuża się i nie ustępuje po zastosowaniu samodzielnego leczenia, udaj się do lekarza rodzinnego w celu dokładniejszej diagnozy.
 4. Zastanów się dwa razy, zanim zastosujesz jakikolwiek preparat, jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży. W czasie ciąży oraz podczas karmienia piersią pewne leki można stosować wyłącznie pod kontrolą lekarza.
 5. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Oznacza to, że połknięcie tabletki z zestawem witamin nie może zastąpić pełnowartościowego posiłku. Należy dbać o urozmaiconą i zbilansowaną dietę, nawet podczas odchudzania. Tylko wtedy stworzysz warunki sprzyjające prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu Twojego organizmu.
 6. Podczas stosowania leków, suplementów diety, wyrobów medycznych lub środków specjalnego przeznaczenia medycznego nie przekraczaj dawki dopuszczonej do spożycia w ciągu dnia.
 7. Sprawdzaj datę ważności podaną na opakowaniach (etykietach) preparatów. Nie należy ich stosować po terminie ważności. Przestrzegaj również czasu przydatności recepturowych leków aptecznych, otwartych opakowań maści i kropli do oczu oraz antybiotyków w postaci samodzielnie sporządzanych zawiesin.
 8. Przechowuj preparaty w miejscu zgodnym z wymogami producenta, tzn. w temperaturze pokojowej lub w lodówce oraz z dala od wilgoci i światła.
 9. Umieszczaj preparaty w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Porada on-line

Nasi farmaceuci odpowiedzą Ci w ciągu 24 h. Proszę zostawić wiadomość.